کلینیک برداشت خال کرج

قیمت برداشتن خال در کرج

کلینیک برداشت خال کرج

کلینیک برداشت خال کرج

کلینیک برداشت خال کرج : برداشتن خال از جمله دغدغه های زیبایی برای افرادی است که وجود انواع خال ها بر روی صورت یا بدن خود را نوعی معضل می دانند.
برداشتن خال جز در موارد خاص جنبه زیبایی دارد و حتما باید توسط متخصصان زیبایی صورت بگیرد.

نکته اولی که درباره برداشتن خال باید بدانید این است که خال های صورت و بدن انواع مختلفی دارند که این موضوع در هنگام برداشتن این خال ها مهم و ضروری است.

 

 

برداشتن خال های صورت

 

 

 

 

کلینیک برداشت خال کرج  برای خال سطحی:

این نوع خال ‌ها سطحی و معمولاً به رنگ قهوه ‌ای هستند که اندازه آن‌ ها معمولاً زیر 5 میلی ‌متر است. خال ‌های سطحی به دلایل وراثتی و یا قرارگیری در معرض خورشید شکل می ‌گیرند.

کلینیک برداشت خال کرج  برای خال درمال:

این نوع خال ‌ها برآمده هستند و معمولاً رنگ پوست می ‌باشند. البته در مواردی ممکن است قهوه‌ ای ‌رنگ نیز باشند.

کلینیک برداشت خال کرج  برای خال ترکیبی:

این خال‌ ها همچون خالی‌های درمال برآمده هستند؛ اما رنگی تیره و یا قهوه‌ای دارند. معمولاً این خال ‌ها دارای مو نیز می ‌باشند.

 

 

 

انواع خال

 

 

 

 

علت ایجاد خال ‌ها:

محققان معتقدند که تعداد خال‌ ها در بدن افراد توسط ژنتیک تعیین می ‌شود. با این حال هیچ‌ کس مطمئن نیست که چه عاملی باعث بروز و ظهور آن‌ ها می ‌شود.

علاوه بر این هیچ روش شناخته ‌شده ‌ای برای جلوگیری از ظهور خال ‌ها وجود ندارد، با این حال بسیاری بر این باورند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث گسترش خال ‌ها می ‌شود.

خال‌ ها به ‌ندرت سرطانی هستند؛ اما اگر شما خالی دارید که به طور ناگهانی تغییر می ‌کند و یا ظاهری غیرمعمول دارد، توصیه می ‌شود برای معاینه آن برداشتن خال نزد پزشک متخصص بروید.

برداشتن خال ‌های غیر سرطانی:

خال ‌ها به طور شایع روی پوست رشد می‌ کنند. آن ها می‌ توانند غیر سرطانی، سرطانی و با بینابینی باشند. خال ‌های غیر سرطانی همیشه لازم نیست که برداشته شوند، اما برخی از افراد ترجیح می ‌دهند که خال‌ هایشان را بدون توجه به سرطانی بودن یا نبودن آن، از بین ببرند.

برداشتن خال ‌های غیر سرطانی بعضی اوقات توسط پزشک انجام می ‌شود. هنگامی که خال خوش خیم (غیر سرطانی) است، برداشتن آن معمولاً با یک عمل جراحی جزئی ممکن است و می ‌تواند در مطب پزشک و فقط در عرض چند دقیقه انجام شود.

روش ‌های مختلفی وجود دارد که پزشکان برای از بین بردن خال‌ های غیر سرطانی (خوش خیم) استفاده می ‌کنند. پزشک شما انتخاب خواهد کرد که بهترین روش برای برطرف کردن خال بر اساس عواملی مانند مکان، نوع و اندازه خال است.

چهار نوع روش اصلی برای از بین بردن خال به روش غیرجراحی وجود دارد: قطع کردن، برداشتن با تیغ، برداشتن با لیزر و انجماد.

 

 

 

قیمت برداشتن خال در کرج

 

 

 

 

 

قطع کردن :

برداشتن، که به عنوان بریدن نیز شناخته می ‌شود، شامل از بین بردن خال و حاشیه کوچک پوست با استفاده از پوست سر یا قیچی مخصوص جراحی است.

قبل از بریدن خال، پزشک شما یک بی حسی موضعی را به خال تزریق می‌ کند تا روند برداشت دردناک نباشد. اگر خال شما در اعماق پوست رشد کرده باشد، ممکن است پزشک برای بستن زخم پس از برداشتن خال از بخیه استفاده کند.

برش با تیغ:

برداشتن یک خال با تیغ شبیه به قطع کردن است. با استفاده از یک اسکالپر، پزشک لایه‌ های روی خال را تا زمانی که کاملا از بین برود، می ‌تراشد.

قبل از اینکه پزشک شروع به اصلاح کند، به شما بیهوشی موضعی تزریق می‌ کند تا ناحیه را بی حس کرده تا احساس درد نکنید.

استفاده از بخیه معمولاً پس از این نوع برداشت خال لازم نیست، اما ممکن است پوست جایی که خال قبلاً در آنجا بوده، یک لکه صورتی کوچک داشته باشد.

 

 

متخصص برداشتن انواع خال

 

 

 

 

حذف خال با لیزر :

بعضی از خال ‌ها با استفاده از لیزر قابل برداشتن هستند. این کار معمولاً با خال‌ های کوچک، مسطح و غیر سرطانی انجام می ‌شود.

در حین برداشتن خال با لیزر، پزشک از پرتوهای نوری برای از بین بردن بافت خال استفاده می‌ کند.

برای از بین بردن کامل خال با استفاده از لیزر درمانی، ممکن است نیاز به دو یا سه جلسه درمان داشته باشید. برداشتن خال ‌ها با لیزر در صورت دستیابی به نقاط دشوار مانند گوش، یا در مناطق حساس یا پوست صورت، می‌ تواند گزینه مناسبی باشد.

لیزر همچنین می‌تواند برای از بین بردن بیش از یک خال به طور هم زمان مناسب باشد.

انجماد :

خال ‌های غیر سرطانی که فقط در سطح پوست رشد می ‌کنند را گاهی اوقات با یخ زدن آن ها می ‌توان از بین برد.

اگر شما و پزشکتان تصمیم گرفتید که انجماد بهترین روش برای از بین بردن خال است، پزشک برای از بین بردن آن از نیتروژن مایع استفاده می ‌کند. با این روش، تنها یک برجستگی کوچک به جای خال باقی می‌ ماند.

 

 

 

هزینه برداشتن خال کرج

 

 

 

 

در چه مواردی متخصص درماتولوژی باید خال شما را بردارد :

برخی از خال ‌ها وجود دارند که برداشتن آن ها فقط باید توسط متخصص پوست انجام شود.

دلایل مختلفی برای دیدن یک متخصص پوست برای ارزیابی خال یا برداشتن خال وجود دارد، از جمله:

 • خال شما سرطانی است یا به طور بالقوه می‌ تواند سرطانی باشد.
 • شما چندین خال دارید.
 • خال شما از نظر شکل، رنگ و اندازه تغییر کرده است.
 • خال شما روی صورت یا ناحیه دیگری است که ترجیح می ‌دهید جای زخم از آن به جا نماند.

کاندیدای مناسب برای برداشت خال با لیزر در کلینیک برداشت خال کرج:

بسیاری از زنان و مردان خال‌ هایی دارند که برای درمان با لیزر گزینه ‌های مناسبی هستند. در طی فرآیند برداشتن خال با لیزر ابتدا با دقت خال‌های شما معاینه می‌ شود تا از خوش ‌خیم و غیرسرطانی بودن آن‌ها اطمینان حاصل شود. خوشبختانه اکثر خال‌ ها خوش‌ خیم هستند و می‌ توانند با خیال راحت برداشتن خال با لیزر را انجام داد.

انواع دیگر برآمدگی ‌های روی پوست مانند چربی‌ های نا به ‌هنجار که به پوست حالت برآمدگی می ‌دهند، نیز می ‌توانند با روش لیزر درمان شوند.

 

 

 

برداشتن خال در کرج

 

 

 

 

در کلینیک برداشت خال کرج چه مناطقی از پوست را می ‌توان با این روش درمان کرد؟

روش درمان خال صورت با استفاده از لیزر تقریباً در هر نقطه از بدن می ‌تواند انجام شود. ابتدا پزشک خال را معاینه می‌ کند و سپس یک برنامه درمانی مؤثر و بی ‌خطر برای بیمار تجویز می ‌کند.

قیمت برداشتن خال در کرج چقدر است؟

قیمت برداشتن خال در کرج با استفاده از لیزر بسته به پزشک، شهری که شما در آن زندگی می‌ کنید و اندازه و تعداد خالی که می ‌خواهید بردارید، متفاوت است.

به خاطر داشته باشید که برخی از روش ‌ها ممکن است به بیش از یک جلسه درمان نیاز داشته باشد. قبل از این که برای برداشتن خال‌ هایتان اقدام کنید، مطمئن شوید که پزشک خال را معاینه کرده و تعداد جلسات درمانی موردنیاز را برآورد کرده است.

علاوه بر این، از پزشک بخواهید که تصاویر قبل و بعد از برداشتن خال را به شما نشان دهد، با این کار شما می ‌توانید کیفیت کار پزشک را ارزیابی کنید. همچنین پزشک برآوردی از هزینه برداشتن خال با لیزر برای شما انجام خواهد داد.

 

نکاتی بسیار مهم برای برداشتن خال:

 • خال ها با تشخیص پزشک باید برداشته شوند.
 • خال هایی که به طور ناگهانی دچار تغییراتی مثل پیدا کردن حاشیه نامنظم، نامنظم شدن رنگ خال، پیدا کردن حاشیه غیر قرینه، خارش، التهاب، خونریزی و … شوند، بایدتحت نظر پزشک و با انجام آزمایش های لازم در این زمینه برداشته شود.
 • خال های بد خیم بهتر است برداشته شوند ، با آزمایش تکه برداری آسیب شناسی می توان متوجه بدخیمی خال شد.
 • برای برداشتن خال چه با ضرورت طبی و چه به خاطر زیبایی باید آزمایش های آسیب شناسی و پاتولوژی روی خال صورت بگیرد.
 • اکثریت خال ها و لکه های پوستی خوش خیم هستند و خطر ابتلا به سرطان پوست در آن ها بسیار کم است.
 • خال هایی که در معرض اصطکاک یا تحریک مداوم هستند، مثل خال هایی که در ناحیه ریش آقایان هستند یا خال هایی که در ناحیه کمربند یا آرنج قرار دارند بهتر است برداشته شوند .
 • اگر بعد از برداشتن، خال مجددا عود کرد حتما بایستی به پزشک مراجعه کرد.
 • احتمال اسکار بعد از عمل خال، بستگی به مهارت پزشک و نوع ترمیم پوست بیمار دارد.
 • روش هایی مانند لایه برداری (پیلینگ)، درم ابرژن و لیزر ، خال های بزرگ را کاملا محو نمی کند اما از نظر ظاهری وضعیت بهتری به وجود می آورد ولی معمولا موقتی بوده و خطر ابتلا به سرطان پوست (ملانوما) را کم نمی کند.
 • هر لکه، خال یا ضایعه پوستی که به طور ناگهانی دچار تغییر در اندازه، شکل یا رنگ شود یا دچار خونریزی، خارش، درد یا زخم شود، بایستی توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

دکتر خزانی(متخصص پوست،مو و زیبایی)

دیدگاه خود را بنویسید