برداشتن خال صورت کرج

برداشتن خال صورت کرج

برداشتن خال صورت کرج

برداشتن خال صورت کرج و همچنین بدن با روش های مختلفی قابل انجام است. وجود یک خال رنگی به ‌خصوص روی صورت، برخی مواقع زیبایی صورت را دو چندان می‌ کند اما گاهی مواقع بسیار ناراحت کننده است و باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می گردد.

امروزه برداشتن خال صورت و بدن، شایع است و شاید در میان اقدامات زیبایی، یکی از پرطرفدارترین ‌ها باشد.

 

 

برداشتن خال

 

 

 

 

خال ها چگونه است؟

خال ‎‌ها علائم کوچکی هستند که می ‌توانند در هر جایی از پوست ظاهر شوند. معمولاً رنگ آن‌ ها قهوه‌ای است و ممکن است به صورت تکی یا گروهی روی پوست یافت شوند.

با این حال امکان دارد خال‌ ها به رنگ آبی تیره، سیاه و مایل به صورتی نیز باشند. همچنین خال ‌ها می ‌توانند صاف و هموار، برآمده و یا منحنی شکل باشند و در رنگ ‌های متنوعی ظاهر شوند.

آن‌ ها می ‌توانند نشانه ‌های شخصی و جذاب باشند. همچنین می ‌توانند هم از نظر فیزیکی و هم از نظر زیبایی‌ شناختی مایه آزار و اذیت باشند؛ مانند برآمدگی آن ‌ها، اصطکاک پیدا کردن آن‌ها با لباس ‌ها یا وجودشان در مناطق نامطلوبی مانند صورت.

خال‌ ها بسیار شایع هستند. در حقیقت هرکسی حداقل در محلی از بدن خود خال دارد.

محققان بر این باورند که خال‌ هایی که فرد دارد قبل از اینکه حتی متولد شود، مشخص و معین هستند. در طول بیست سال اول زندگی، خال‌ ها شروع به ظاهر شدن می‌ کنند.

تغییر در سطح هورمون‌ ها در مراحل مختلف زندگی مانند دوران بلوغ و بارداری می ‌تواند باعث ظهور و تغییر خال‌ ها مانند بزرگ ‌تر شدن و تیره‌ تر شدن آن‌ ها، شود.

 

 

برداشتن خال صورت

 

 

 

برداشتن خال صورت کرج ؛ برداشتن خال‌ های غیر سرطانی:

خال ‌ها به طور شایع روی پوست رشد می ‌کنند. آن ها می ‌توانند غیر سرطانی، سرطانی و با بینابینی باشند. خال‌ های غیر سرطانی همیشه لازم نیست که برداشته شوند، اما برخی از افراد ترجیح می ‌دهند که خال‌ هایشان را بدون توجه به سرطانی بودن یا نبودن آن، از بین ببرند.

برداشتن خال‌ های غیر سرطانی بعضی اوقات توسط پزشک انجام می ‌شود. هنگامی که خال خوش خیم (غیر سرطانی) است، برداشتن آن معمولاً با یک عمل جراحی جزئی ممکن است و می‌ تواند در مطب پزشک و فقط در عرض چند دقیقه انجام شود.

روش ‌های مختلفی وجود دارد که پزشکان برای از بین بردن خال‌ های غیر سرطانی (خوش خیم) استفاده می ‌کنند. پزشک شما انتخاب خواهد کرد که بهترین روش برای برطرف کردن خال بر اساس عواملی مانند مکان، نوع و اندازه خال است.

چهار نوع روش اصلی برای از برداشتن خال صورت کرج به روش غیر جراحی وجود دارد: قطع کردن، برداشتن با تیغ، برداشتن با لیزر و انجماد.

برداشتن خال صورت کرج ؛ قطع کردن:

برداشتن، که به عنوان بریدن نیز شناخته می ‌شود، شامل از بین بردن خال و حاشیه کوچک پوست با استفاده از پوست سر یا قیچی مخصوص جراحی است.

قبل از بریدن خال، پزشک شما یک بی حسی موضعی را به خال تزریق می ‌کند تا روند برداشت دردناک نباشد. اگر خال شما در اعماق پوست رشد کرده باشد، ممکن است پزشک برای بستن زخم پس از برداشتن خال از بخیه استفاده کند.

 

 

برداشتن خال‌ های غیر سرطانی

 

 

 

 

 

برداشتن خال صورت کرج ؛ برش با تیغ :

برداشتن یک خال با تیغ شبیه به قطع کردن است. با استفاده از یک اسکالپر، پزشک لایه‌ های روی خال را تا زمانی که کاملا از بین برود، می ‌تراشد.

قبل از این که پزشک شروع به اصلاح کند، به شما بیهوشی موضعی تزریق می‌کند تا ناحیه را بی حس کرده تا احساس درد نکنید.

استفاده از بخیه معمولاً پس از این نوع برداشت خال لازم نیست، اما ممکن است پوست جایی که خال قبلاً در آن جا بوده، یک لکه صورتی کوچک داشته باشد.

برداشتن خال صورت کرج ؛ حذف خال با لیزر:

بعضی از خال‌ ها با استفاده از لیزر قابل برداشتن هستند. این کار معمولاً با خال ‌های کوچک، مسطح و غیر سرطانی انجام می‌ شود.

در حین برداشتن خال با لیزر، پزشک از پرتوهای نوری برای از بین بردن بافت خال استفاده می ‌کند. برای از بین بردن کامل خال با استفاده از لیزر درمانی، ممکن است نیاز به دو یا سه جلسه درمان داشته باشید.

برداشتن خال‌ ها با لیزر در صورت دستیابی به نقاط دشوار مانند گوش، یا در مناطق حساس یا پوست صورت، می ‌تواند گزینه مناسبی باشد. لیزر همچنین می ‌تواند برای از بین بردن بیش از یک خال به طور هم زمان مناسب باشد.

 

 

 

 

برداشتن خال صورت در کرج

 

 

 

 

 

برداشتن خال صورت کرج ؛ انجماد:

خال‌ های غیر سرطانی که فقط در سطح پوست رشد می ‌کنند را گاهی اوقات با یخ زدن آنها می‌توان از بین برد.

اگر شما و پزشکتان تصمیم گرفتید که انجماد بهترین روش برای از بین بردن خال است، پزشک برای از بین بردن آن از نیتروژن مایع استفاده می ‌کند. با این روش، تنها یک برجستگی کوچک به جای خال باقی می ‌ماند.

کاندیدای مناسب برای برداشت خال با لیزر:

بسیاری از زنان و مردان خال ‌هایی دارند که برای درمان با لیزر گزینه‌های مناسبی هستند. در طی فر آیند برداشتن خال با لیزر ابتدا با دقت خال‌های شما معاینه می ‌شود تا از خوش ‌خیم و غیرسرطانی بودن آن ‌ها اطمینان حاصل شود. خوشبختانه اکثر خال ‌ها خوش ‌خیم هستند و می ‌توانند با خیال راحت برداشتن خال با لیزر را انجام داد.

انواع دیگر برآمدگی‌ های روی پوست مانند چربی ‌های نا به ‌هنجار که به پوست حالت برآمدگی می ‌دهند، نیز می‌ توانند با روش لیزر درمان شوند.

 

 

 

هزینه برداشتن خال

 

 

 

 

در چه مواردی دکتر خوب برای برداشتن خال در کرج ، باید خال شما را بردارد؟

برخی از خال ‌ها وجود دارند که برداشتن آن ها فقط باید توسط دکتر خوب برای برداشتن خال در کرج انجام شود.

 

 دلایل مختلفی برای دیدن یک متخصص پوست برای ارزیابی خال یا برداشتن خال وجود دارد، از جمله:

 • خال شما سرطانی است یا به طور بالقوه می‌ تواند سرطانی باشد.
 • شما چندین خال دارید.
 • خال شما از نظر شکل، رنگ و اندازه تغییر کرده است.
 • خال شما روی صورت یا ناحیه دیگری است که ترجیح می ‌دهید جای زخم از آن به جا نماند.

 

 

 

 

دکتر خوب برای برداشتن خال در کرج

 

 

 

 

هزینه برداشتن خال با لیزر توسط دکتر خوب برای برداشتن خال در کرج چقدر است؟

هزینه برداشتن خال با استفاده از لیزر بسته به پزشک، شهری که شما در آن زندگی می ‌کنید و اندازه و تعداد خالی که می‌ خواهید بردارید، متفاوت است.

به خاطر داشته باشید که برخی از روش‌ها ممکن است به بیش از یک جلسه درمان نیاز داشته باشد. قبل از این که برای برداشتن خال‌ هایتان اقدام کنید، مطمئن شوید که پزشک خال را معاینه کرده و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز را برآورد کرده است.

علاوه بر این، از پزشک بخواهید که تصاویر قبل و بعد از برداشتن خال  را به شما نشان دهد، با این کار شما می‌ توانید کیفیت کار پزشک را ارزیابی کنید. همچنین پزشک برآوردی از هزینه برداشتن خال با لیزر برای شما انجام خواهد داد.

 

نکاتی بسیار مهم برای برداشتن خال:

 • خال ها با تشخیص پزشک باید برداشته شوند.
 • خال هایی که به طور ناگهانی دچار تغییراتی مثل پیدا کردن حاشیه نامنظم، نامنظم شدن رنگ خال، پیدا کردن حاشیه غیر قرینه، خارش، التهاب، خونریزی و … شوند، بایدتحت نظر پزشک و با انجام آزمایش های لازم در این زمینه برداشته شود.
 • خال های بد خیم بهتر است برداشته شوند ، با آزمایش تکه برداری آسیب شناسی می توان متوجه بدخیمی خال شد.
 • برای برداشتن خال چه با ضرورت طبی و چه به خاطر زیبایی باید آزمایش های آسیب شناسی و پاتولوژی روی خال صورت بگیرد.
 • اکثریت خال ها و لکه های پوستی خوش خیم هستند و خطر ابتلا به سرطان پوست در آنها بسیار کم است.
 • خال هایی که در معرض اصطکاک یا تحریک مداوم هستند، مثل خال هایی که در ناحیه ریش آقایان هستند یا خال هایی که در ناحیه کمربند یا آرنج قرار دارند بهتر است برداشته شوند .
 • اگر بعد از برداشتن، خال مجددا عود کرد حتما بایستی به پزشک مراجعه کرد.
 • احتمال اسکار بعد از عمل خال، بستگی به مهارت پزشک و نوع ترمیم پوست بیمار دارد.
 • روش هایی مانند لایه برداری (پیلینگ)، درم ابرژن و لیزر ، خال های بزرگ را کاملا محو نمی کند اما از نظر ظاهری وضعیت بهتری به وجود می آورد ولی معمولا موقتی بوده و خطر ابتلا به سرطان پوست (ملانوما) را کم نمی کند.
 • هر لکه، خال یا ضایعه پوستی که به طور ناگهانی دچار تغییر در اندازه، شکل یا رنگ شود یا دچار خونریزی، خارش، درد یا زخم شود، بایستی توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

 

دکتر خزانی(متخصص پوست،مو و زیبایی)

دیدگاه خود را بنویسید